po godzinach
60-lecie SIWL

17 maja odbyła się uroczystość z okazji 60-lecia istnienia Spółdzielni Inwalidów „Wiosna Ludów”.

Spółdzielnia została założona 14 maja 1953 roku. W Założycielskim Walnym Zgromadzeniu wzięło udział 16 założycieli, z tego 14 inwalidów wojennych i 2 inwalidów cywilnych. Pierwszy – wzorcowy statut został zatwierdzony uchwałą tegoż Walnego Zgromadzenia i zarejestrowany w Powiatowym Sądzie w Gnieźnie 22 czerwca 1953 roku.

Następne lata przyniosły Spółdzielni niebywały rozwój. Dzisiaj w firmie pracuje blisko 300 osób, w tym 75% to osoby niepełnosprawne. Tak więc SIWL jest jednym z największych zakładów pracy na terenie naszej gminy.

Spółdzielnia jest marką o ugruntowanej renomie, znanej w Polsce i poza jej granicami. Na rynku polskim zalicza się do liderów – producentów wyrobów z termoplastycznych kształtek wtryskowych. Współpraca z takimi firmami jak: Valeo, Calsonic, Jenox, Danfoss, Inline, Rehau, Glinik, Fazos mówią same za siebie. Wyroby o najwyższej jakości produkowane w Spółdzielni montowane są w samochodach BMW, Audi, VW, Land Rover, Jaguar czy Betley.

O sukcesie firmy decyduje w obecnych warunkach przede wszystkim przygotowanie i zaangażowanie całej załogi – wszystkich pracowników Spółdzielni. Za wkład włożony w budowanie marki SIWL Zarząd wszystkim pracownikom serdecznie dziękował.

Obecny kształt przedsiębiorstwa budowały pokolenia Spółdzielców i zbudowanego przez 60 lat potencjału nie można umniejszyć, wręcz przeciwnie, ambicją wszystkich pracowników jest ciągły rozwój Spółdzielni.

Z okazji jubileuszu wszyscy składali sobie życzenia pomyślności, zdrowia i zadowolenia w życiu zawodowym i prywatnym. Natomiast Szefostwo firmy życzyło stabilnych rynkowo i finansowo klientów, którzy będą zadowoleni z produkowanych wyrobów i świadczonych przez Spółdzielnię usług. Wtedy z całą pewnością przełoży się to na miejsca pracy, a praca nie tylko w dobie obecnego kryzysu jest dobrem nadrzędnym.

W dniu tak szczególnym dla wszystkich pracujących w SIWL, brązowymi, srebrnymi i złotymi odznaczeniami uhonorowano 130 zasłużonych pracowników. Za wybitne zasługi dla Spółdzielni dwójka kolegów została wyjątkowo wyróżniona dyplomami i nagrodami pieniężnymi. Po części oficjalnej przystąpiono do oczekiwanej zabawy. Oprawę muzyczną zapewniła Tyrolska Kapela Stefana z Torunia i koncert pracownika Spółdzielni Sylwestra Nowaka. Przy wspaniałej muzyce i pysznym jedzeniu biesiadowało ponad 300 osób. Wiele atrakcji, niespodzianek, konkursów, przeróżnych gier i zabaw dodatkowo urozmaicało imprezę.

 

 

No cóż – szkoda, że to już historia, ale… spotkamy się za 5 lat na kolejnym jubileuszu!

Copyright SIWL 1998-2014